تبلیغات
فرهنگی،سیاسی،مذهبی

فرهنگی،سیاسی،مذهبی
گردان سایبری عمار 
قالب وبلاگ

یکی از خصیصه های ناپسندی که در کشور ما سالهاست رواج دارد ، خصیصه‌ی انتقاد ناپذیری است . این مطلب که از نوعی غرور کاذب سرچشمه می‌گیرد ،‌در رگ و پوست و خون ما ایرانیان وارد شده و موجبات واپس گرایی و عقب ماندگی ذهنی را برای ما فراهم آورده است .

با نگاهی به تاریخ اجتماعی کشور به این مساله بارها بر می‌خوریم . رواج تعارفات و پرهیز از انتقاد و قدیس سازی و مقدس مآبی و غرور کاذب ملی و مذهبی از فرزندان خلف این خصیصه‌ی مذمومند .

با نگاهی به معتقدات و باورهای دینی مردم می‌بینیم که اعتقاد به برخی مسایل چنان در پوست و استخوانمان ریشه دوانده که نفی و انکار آنها مایه‌ی بدنامی و متصف شدن به کفر و الحاد می‌شود ؛ ولی دقیقتر که بنگریم ، می‌بینیم که همین اعتقادات برای این متعصبان پرحرارت به شکلی اصولی و ریشه ای جا نیفتاده است و تنها تعصبی کور و لبریز از جمود است که عوام را بر گرد این تصورات جمع کرده است .

غلو در شخصیت پردازی نیز از همین دست است . در میان ما چنان افراطی‌گری رواج دارد که گاه بر خلاف نص صریح قرآن که آدم ابوالبشر را ظالم می‌داند و حضرت یونس را به غضب و فراموشی یاد خدا یاد می‌کند، تمام انبیا را معصوم از هر گونه خطا و اشتباه می‌دانیم و باوجود تصریح مولا علی در نهج البلاغه که خود را در نصب حاکم یمن فریب خورده می خواند ،‌امامان را مبرا از هر گونه خطا می شمریم .

در جامعه امروزی نیز این غلو در شخصیت‌پردازی را به کرات شاهد هستیم . "جمال چهره تو حجت موجه ماست" و جملات و شعارهایی از این دست نمونه‌هایی از این مقدس سازی است . تا بدانجا که چند سال پیش شاهد بودیم که در بندرعباس مجلس دست بوسی ترتیب داده شد و بانوان مسلمان و معتقد صف کشیدند و به دستبوسی از بتی که خود ساخته بودند پرداختند .

ادبیات سیاسی کشور نیز در حال حاضر متاثر از همین رذیله است و ما شاهد آنیم که سخنان سخیفی در رد و اثبات گروهی به کار گرفته می‌شود که نه ریشه در قرآن و حدیث دارد و نه مبنای قانونی دارد . این که گروهی را بدون اثبات جرم و دادن فرصت برای دفاع از خویش سالها به صفات ناپسندی متصف نماییم و حتی بدون مجوز قانونی خواستار قطع ملزومات اولیه‌ی زندگی باشیم ،‌نمونه ای از این افراطی‌گری است .

.: Weblog Themes By blogina.ir :.
درباره وبلاگ

جنگ نرم در برابر جنگ سخت قرار دارد.ژوزف نای استاد مطرح علوم سیاسی ،بزرگترین نظریه پرداز جنگ نرم در این مورد می نویسد:قدرت نرم توجه ویژه به اشتغال ذهنی جوامع دیگر از طریق ایجاد جاذبه است.یکی از نمونه های قدرت نرم کاربرد رسانه های جمعی در مناقشات است.رسانه میتواند جایگزین فشار نظامی گردد.جنگ نرم شامل شش جنگ است که جنگ سایبری یکی از آنها می باشد اما اهمیت آن نسبت به بقیه بیشتر است زیرا بقیه جنگ ها زیرمجموعه جنگ نرم برای رسیدن به اهداف خود نیاز به ابزارهای موجود درجنگ سایبری دارند که مهمترین این ابزارها اینترنت است جنگ نرم مهمترین استرات‍ژی دشمنان قسم خورده انقلاب برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی میباشد .(( در این وبلاگ سعی شده فضای كلی مطالب به بررسی مصادیق مربوط به جنگ نرم اختصاص داشته باشد.))

soft war lies against hard war.The well - known man of political sciences named (Josef Nie)write about the biggest aim applying to soft war:its power is to make other socities get involved mentally by eshtablishing attraction A sort of its power is the usage of mass media in debates.
media can be exchanged martial pressure. soft war consists of six sorts of wars. one named (SYBER WAR) is one of them and has got higher and more.importance compared with the others they are related to (SYBER WAR). they all in need of complements of SYBER WAR that is the most important of all . one the internet.soft war is the most prominent startegy that the sworn enemies of the sacred system of Islamic Republic of Iran use to destroy it.
here in this weblog it s been tried to dedicate it to the issues of soft war.


نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب