تبلیغات
فرهنگی،سیاسی،مذهبی

فرهنگی،سیاسی،مذهبی
گردان سایبری عمار 
قالب وبلاگ

قبل از مطالعه این مطلب باید بیان کنم که هدف از بیان اسامی حقیقی و حقوقی در این مطلب، ارائه اندیشه و طرح سوال از خواننده مطلب است و به هیچ وجه قصد تخریب شخص یا گروهی وجود ندارد...

در هر جامعه ای قهرمانانی وجود دارند که نماد آن ملت هستند و باید هویت آن ملت را در آن قهرمانان جستجو کرد.
 

می توان گفت قهرمانان ملی نمادی از بایدها و نبایدها و هنجارها و قانون های عرفی و مطبوع جامعه بوده و هستند و هر بیگانه ای برای شناخت درونمایه تفکر و نمایان ساختن جامعه موردنظر باید نمادها و قهرمانان آن جامعه را کنکاش و جستجو کند.


به عنوان مثال کشور ژاپن برای معرفی مظلومیت و بردباری جامعه خویش، نماد قربانیان اتمی هیروشیما و ناکازاکی در جنگ جهانی دوم را ارائه می دهد یا کشور هندوستان برای معرفی آزادی خواهی ملت خود گاندی را به عنوان نماد آزادی معرفی میکند.


ولی یک سوال طرح میشود که نماد مظلومیت ملت ایران چیست؟


طی چند روز گذشته با شنیدن خبر درگذشت ناصرحجازی، هر ایرانی متاثر شده و فاتحه ای جهت شادی روح این پیشکسوت فوتبال خوانده.ما نیز جا دارد این غم بزرگ را به خانواده ناصر حجازی تسلیت بگوییم، ولی آیا واقعاً اینگونه که طی این چند روز از ناصر حجازی اسطوره سازی شده باید او را نماد مظلومیت(!!!!) و نماد ملت ایران معرفی کرد؟؟؟!!!


باید اعتراف کرد که ناصر حجازی در جایگاه خود به عنوان یک فوتبالیست توانا و پرآوازه و ملقب به عقاب آسیا می باشد و جامعه ورزشی و فوتبال دوستان باید به داشتن چنین دروازه بانی افتخار کنند.ولی ناصر حجازی فوتبالیست خوبی بود نه شخصی که بشود به عنوان نماد اصلی هویت جوان ایرانی و اسطوره همه ایرانیان با همه تفکرات و عقاید معرفی کرد.


     


برای معرفی اسطوره باید از تمامی جهت ها به او نگاه شود.


از جهت ورزشی ناصرخان یک قهرمان بود.شاید میشود گفت در رشته فوتبال هم قهرمان بود و هم پهلوان.

ولی از جهت فرهنگی ناصرحجازی چه چیزی را به جامعه ارائه کرد؟

از جهت مذهبی چه آموزه ای برای جوانان داشت؟

از جهت سیاسی چطور؟


تمامی کسانی که چه در حیات ناصرحجازی و چه پس از مرگ وی تهمت هایی ( حالا یا واقعی یا کذب) به این شخص زدند، همانها نیز در برابر خداوند مسئول گفته هایشان هستند و ما هم به احترام خوبی های ناصر همه را تکذیب می کنیم ولی به بهانه بعضی از تهمت ها نمیشود چشم را به واقعیات بست.


آیا ناصر حجازی نماد جوانان ایران است یا شهدای نوجوانی که جان خود را در کف دست گرفتند و برای دفاع از ناموس و خاک، حماسه آفریدند؟


آیا ناصر حجازی نماد جوانان ایران است یا جانبازان شیمیایی که هر روز روی تخت بیمارستان ها و گاهاً داخل اتاق فقیرانه خودشان روزی هزار مرتبه آرزوی شهادت و وصال به دوستان رفته خود رامی کنند؟


 


حجازی درگذشت، آیا همانقدر که از حجازی گفته شد از شهید جانباز شیمیایی که 12 سال زجر کشید نیز گفته شد؟


آیا همانقدر که از حجازی اسطوره سازی شد از جانباز بی چشم و بی دستی که برای انجام ساده ترین کارهای روزانه نیز ناتوان است و همسر صبورش 26 سال است که خون دل میخورد و صبوری میکند هم اسطوره سازی شد؟انشالله خداوند ناصر را بیامرزد و قرین رحمت خویش قرار دهد، و انشالله خداوند جزای خیر به اسطوره های واقعی و نمادهای واقعی غیرت و شرف این مرز و بوم عطا کند[ سه شنبه 10 خرداد 1390 ] [ 12:15 ق.ظ ] [ بسیجی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By blogina.ir :.
درباره وبلاگ

جنگ نرم در برابر جنگ سخت قرار دارد.ژوزف نای استاد مطرح علوم سیاسی ،بزرگترین نظریه پرداز جنگ نرم در این مورد می نویسد:قدرت نرم توجه ویژه به اشتغال ذهنی جوامع دیگر از طریق ایجاد جاذبه است.یکی از نمونه های قدرت نرم کاربرد رسانه های جمعی در مناقشات است.رسانه میتواند جایگزین فشار نظامی گردد.جنگ نرم شامل شش جنگ است که جنگ سایبری یکی از آنها می باشد اما اهمیت آن نسبت به بقیه بیشتر است زیرا بقیه جنگ ها زیرمجموعه جنگ نرم برای رسیدن به اهداف خود نیاز به ابزارهای موجود درجنگ سایبری دارند که مهمترین این ابزارها اینترنت است جنگ نرم مهمترین استرات‍ژی دشمنان قسم خورده انقلاب برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی میباشد .(( در این وبلاگ سعی شده فضای كلی مطالب به بررسی مصادیق مربوط به جنگ نرم اختصاص داشته باشد.))

soft war lies against hard war.The well - known man of political sciences named (Josef Nie)write about the biggest aim applying to soft war:its power is to make other socities get involved mentally by eshtablishing attraction A sort of its power is the usage of mass media in debates.
media can be exchanged martial pressure. soft war consists of six sorts of wars. one named (SYBER WAR) is one of them and has got higher and more.importance compared with the others they are related to (SYBER WAR). they all in need of complements of SYBER WAR that is the most important of all . one the internet.soft war is the most prominent startegy that the sworn enemies of the sacred system of Islamic Republic of Iran use to destroy it.
here in this weblog it s been tried to dedicate it to the issues of soft war.


نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب