تبلیغات
فرهنگی،سیاسی،مذهبی

فرهنگی،سیاسی،مذهبی
گردان سایبری عمار 
قالب وبلاگ

ای علمای رسانه به داد اسلام برسید

 

این متن مقدمه ندارد ترسیدم مقدمه بنویسم چون احساس کردم مانند خیلی‌ها، آنقدر محو مقدمه می‌شوم که «اصل» یادم برود و چه بد دردی است اگر «اصل» را فراموش کنم.

 

 وقتی می‌بینم مطالب اخلاقی و اعتقادی جایی در صفحه اول روزنامه و یا خبرگزاری‌ها ندارد...

 وقتی می‌بینم که سیاست و دیانت را جدا کرده‌اند ولی داعیه‌دار آمیختگی آن هستند...

وقتی می‌بینم جمله سیاست ما عین دیانت ما است را به سیاست ما همه دیانت ما است عوض کرده‌اند...

 وقتی می‌بینم اهالی رسانه به جای پرداختن به سیاست‌های کلی و کاربردی نظلام، به مسایل درجه 3 یا 4 اشخاص می‌پردازند و آنها را تیتر اولشان می‌کنند...

 وقتی می‌بینم مسایل خصوصی افراد تیتر اول روزنامه‌ها می‌شود، اما مطالب اخلاقی و اعتقادی در ستونی کوچک جای می‌گیرد...

 وقتی سخن رهبرمعظم انقلاب را فقط فردایش در روزنامه‌ها یا خبرگزاری‌ها می‌بینم و از پس‌فردایش دیگر سخنی از آن مشاهده نمی‌کنم، دلم می‌گیرد و با خودم می‌گویم چرا؟!!

 البته رسانه‌ها هیچگاه کم نمی‌آورند؛ دلیل دارند، دلیلشان این است که مگر ما دیوانه هستید که 2 بار خبری را تکرار کنیم! یا از اتفاق و واقعه‌ای که در گذشته رخ داده حرفی بزنیم؟!

ای کاش می‌دانستیم که تکرار مکررات است که باعث سعادت می‌شود.

ای کاش می‌دانستیم اگر تاریخ گذشته را برای خود مرور و تکرار نکنیم، گذشته تکرار می‌شود و ما بازیگر نقش منفی را در آن ایفا می‌كنیم.

 اگر تکرار نکنیم که حسین (ع) برای چه قیام کرد...

 اگر تکرار نکنیم صفحات قرآن و نهج‌البلاغه را...

 اگر تکرار نکنیم سخنان ولی فقیه را...

 حتما رفوزه خواهید شد.

ای کاش هر مسلمان خودش را یک رسانه‌ بداند.

 ای کاش همه ما خودمان را خبرنگار امام زمان (عج) بدانیم و خبرهایی را منتشر كنیم که زمینه ساز ظهور باشد و مدت غیبت امام زمان (عج) را کاهش دهد.

هیچ روزنامه و خبرگزاری تیتر اولشان تاریخ و عبرت‌های آن نبود.

هیچ روزنامه و خبرگزاری به زبان من جوان سخنان و عبرت‌های آموزنده را برایم بیان نکرد.

هیچ رسانه‌ای از علی(ع) و نهج البلاغه‌اش، از خطبه‌های سیاسی و اجتماعی‌اش چیزی نگفت.

 گویی هنوز علی غریب است...

ای کاش می‌دانستیم که با سیاست باید به خدا برسیم نه اینکه خدا وسیله‌ای باشد تا در فضای سیاسی به جایی برسیم.


ای کاش سخن رهبر که فرمودند« مسئله‏ى اخلاق و تزكیه‏ى معنوى و روحى، از این هم امروز مهمتر است. گرفتاریهاى بشر، ناشى از دور افتادن از تزكیه‏ى اخلاقى است. تزكیه‏ى اخلاقى براى یك كشور، یك امر ضرورى است؛ مهرورزى انسانها با یكدیگر، انصاف انسانها نسبت به یكدیگر، رعایت حال انسانهاى دیگر در برنامه‏ریزى زندگى انسان، رحم و مروت بین افراد بشر، چیزهائى است كه زندگى بشر را آرامش میبخشد. اگر ملاحظه میكنیم كه دنیا امروز بیش از گذشته در آتش ناامنیها میسوزد - ناامنى، امروز بزرگترین بلاى بشر یا لااقل یكى از بزرگترین بلایاى بشرى است؛ انسانها در درون خانواده‏شان امنیت ندارند؛ در محیط زندگى اجتماعى امنیت ندارند؛ در میان كشور و میهن خودشان امنیت ندارند - این ناامنى ناشى از سوء سیاستها، ناشى از قدرت‏طلبیها، ناشى از بى‏اخلاقیها، ناشى از دورى انسانها از تزكیه است » را در ذهن خود مرور می‌کردیم.

ای کاش می‌دانستیم که زمانی که انسان واکسن اخلاق و اعتقادات را به خود تزریق کردیم دیگر از خطر انحراف و لغزش در سیاست در امان هستیم.

ای کاش می‌دیدیم کسانی که در تاریخ رفوزه شده‌اند مشکل در اعتقادات و اخلاقیات داشته‌اند، وقتی ریشه خراب است چرا سعی داریم شاخ و برگ‌ها را اصلاح کنیم؟!

 باز خدا پدر «میرباقری» و همکارانش را بیامرزد تا به من جوانی که از سوی هزاران رسانه‌ مشغول دنیا هستم فهماند كه نقش «عبدالله‌بن‌زبیر» در تاریخ چه بود و چرا رفوزه شد.

ای کاش حداقل معنای سیاست را می‌فهمیدیم، ای کاش رسانه‌هایمان خبرهای  سیاسی‌شان نشأت گرفته از سیاست علی (ع) و نهج‌البلاغه باشد.

 ای کاش مسایل ریز خانوادگی و عیوب اشخاص را به راحتی به نام مصلحت بیان نكنیم.

 ای کاش در محرم و صفر تیتر اول روزنامه‌ای از فلسفه و عبرت‌های تاریخ و خلقیات ائمه بود، نه اینکه مطالبمان از محرم و صفر تنها بازتاب برگزاری مراسمات باشد.

 ای کاش به عبرت‌های تاریخ و سخن اهل بیت در عمل بی‌اعتنایی نکنیم و نگوییم که همه می‌دانند امام حسین(ع) شهید شده است.

ای کاش می دانستیم كه اگر همه می دانستند حسین (ع) برای چه شهید شد، فتنه‌ای به پا نمی‌شد و بین خودی‌ها دعوایی صورت نمی‌گرفت.

ای کاش درک کنیم که حسین علیه‌السلام را منتظرانش کشته‌اند....

ای رسانه‌ها اگر می‌خواهید مطرح شوید نکند اشتباه کنید و مطالب اعتقادی را جزء فعالیت‌های اصلی خود قرار دهید، بلکه باید قسمت فرهنگی و اعتقادی بعد از مطالب سیاسی باشد آن هم سیاستی که علی در آن نیست!!!

 برایم سوال است كه اگر گفته‌اند خطبه‌های نماز جمعه هم سیاسی و هم عبادی است پس چرا برخی از رسانه‌ها یا سیاست را اولویت قرار دادند و یا عبودیت را؟ اصلا این دو تفکیک‌ناپذیر است مگر اعمال حج حرکتی عبادی و سیاسی نیست؟ یک عملی كه در عین حال كه سیاسی است عبادی هم هست .همه اعمال ما باید این دو جنبه را داشته باشد.

در پایان حكایتی را به بهانه این مطلب نقل می كنم:

فقیری از مرحوم كاشف الغطاء طلب پول می‌کند كاشف الغطاء آن لحظه پولی همراه خود نداشته، به فقیر می‌گوید: هم‌اکنون پولی همراه ندارم. آن فقیر آب دهانش را بر صورت كاشف الغطاء می‌اندازد. كاشف الغطاء، آب دهان فقیر را با دستانش به صورتش می‌مالد و می‌گوید: بهشت بر من واجب شد چرا که آب دهان سیدی به من رسید و متبرک شدم. بعد از این جمله كاشف الغطاء بلند می‌شود، و در مجلسی كه حضور داشت می‌چرخد تا پولی را برای فقیر جمع کند.

 حال ببینید اگر کسی به ما رسانه‌ها توهین و یا انتقادی  کند آیا می‌توانیم اخلاق اسلامی را رعایت كنیم؟ یا قصد براندازی او را داریم و دنبال فرصتی می‌گردیم تا او را به زمین بزنیم؟

www.bayadkarkard.blogfa.com


[ دوشنبه 19 اردیبهشت 1390 ] [ 11:32 ق.ظ ] [ بسیجی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By blogina.ir :.
درباره وبلاگ

جنگ نرم در برابر جنگ سخت قرار دارد.ژوزف نای استاد مطرح علوم سیاسی ،بزرگترین نظریه پرداز جنگ نرم در این مورد می نویسد:قدرت نرم توجه ویژه به اشتغال ذهنی جوامع دیگر از طریق ایجاد جاذبه است.یکی از نمونه های قدرت نرم کاربرد رسانه های جمعی در مناقشات است.رسانه میتواند جایگزین فشار نظامی گردد.جنگ نرم شامل شش جنگ است که جنگ سایبری یکی از آنها می باشد اما اهمیت آن نسبت به بقیه بیشتر است زیرا بقیه جنگ ها زیرمجموعه جنگ نرم برای رسیدن به اهداف خود نیاز به ابزارهای موجود درجنگ سایبری دارند که مهمترین این ابزارها اینترنت است جنگ نرم مهمترین استرات‍ژی دشمنان قسم خورده انقلاب برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی میباشد .(( در این وبلاگ سعی شده فضای كلی مطالب به بررسی مصادیق مربوط به جنگ نرم اختصاص داشته باشد.))

soft war lies against hard war.The well - known man of political sciences named (Josef Nie)write about the biggest aim applying to soft war:its power is to make other socities get involved mentally by eshtablishing attraction A sort of its power is the usage of mass media in debates.
media can be exchanged martial pressure. soft war consists of six sorts of wars. one named (SYBER WAR) is one of them and has got higher and more.importance compared with the others they are related to (SYBER WAR). they all in need of complements of SYBER WAR that is the most important of all . one the internet.soft war is the most prominent startegy that the sworn enemies of the sacred system of Islamic Republic of Iran use to destroy it.
here in this weblog it s been tried to dedicate it to the issues of soft war.


نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب