تبلیغات
فرهنگی،سیاسی،مذهبی

فرهنگی،سیاسی،مذهبی
گردان سایبری عمار 
قالب وبلاگ

یکی از دوستان به نام آقای میلاد دخانچی جدیداً مفهمومی  به نام “دیفرنیتویتی” ابداع کرده که در ذیل توضیحات بیشتر ایشان درباره آن را می خوانید:

واژه”دیفرنتیویتی” بر وزن کریتیویتی در زبان انگلیسی است. کریتیویتی به معنی خلاقیت است و خود کلمه دیفرنت همانطور که  میدانید به معنی متفاوت است. “دیفرنتیوتی” واژه ای ابداعی از تلفیق این دو مفهوم است. 

 کریتیویتی یا همان خلاقیت فرایند و یا توانایی ای است که به واسطه آن شما یک چیز متفاوت,بهتر,کارآمدتر و زیباتر خلق می کنید. حالا یک لحظه ذهن فلسفی خود را به کار اندازید و پارادایمی به اسم الف که متشکل از مبناو خروجی مبناست ومبنایی به اسم مبنای ب متصور شوید .

اگر شما در فضای پارادیم الف با مبنای پاردایم الف خلاقیت به خرج دهید, چیزی تولید خواهید کرد که در پاردایم الف بهتر، کارآمدتر و زیباتر است. اما اگر در فضای پارادیم الف با مبنای ب خلاقیت به خرج دهید و خروجی ای از جنس مبنای ب تولید کنید به این توانایی می توان اصطلاحاً “دیفرنتیویتی” گفت. در واقع “دیفرنتیوتی” همان خلاقیتی است که منجر به بوجود آمدن چیزی کاملا رادیکال و متفاوت نسبت به وضع موجود می شود. “دیفرنتیویتی” پیش شرط لازم برای خلق آرام پارادایمی از جنس مبنای ب در شرایط سیطره  پاردایم و مبنای پارادایم الف است.

اگر  مبنای تمدن مدرن و تمدنی که برمبنای شریعت بنا می شود را دو مبنای متفاوت فرض کنیم و قبول کنیم که ما چه بخواهیم ، چه نخواهیم در فضای تمدن غالب محصور هستیم،  آن وقت تنها راه عبور از تمدن غالب حرکت در فضای پاردایم این تمدن برای خلق چیزهایی با مبنای شریعت است. ما در فضای مدرن زندگی می کنیم ,اما دائماً در حال خلق چیزهای متفاوت با تکیه بر شرع به عنوان مبنا خواهیم بود. آن وقت است که ما آرام آرام چیزهای متفاوتی با مبنای شرع و با در نظر گرفتن اقتضائات تاریخی و جغرافیایی خودمان خلق خواهیم کرد و اینجاست که به معنی واقعی کلمه ,تمدن ساز خواهیم بود.

به خاطر این که این پروژه تمدن سازی محقق شود ,ما نیازمند بچه انقلابی هایی هستیم که “دیفرنتیویتی” دارند. یعنی جنس افرادی که با تسلط بر فضای  پارادیم الف و مبنای ب (‌که هنوز خروجی پارادایمی ندارد)  مدام در حال خلق چیزهای متفاوت با تکیه بر مبنای شرع هستند و این برآیند چیزهای متفاوت در کنار هم است که جامعه  نیمه آرمانی ما را با تکیه بر مبانی خودمان محقق خواهد کرد.

با این نگاه بچه انقلابی بدون “دیفرنتیوتی” به معنی واقعی کلمه انقلابی نیست .بلکه فقط صورت کلیشه ای انقلابی بودن را  یدک می کشد و این درحالیست که خیلیها که توانایی”دیفرنتیویتی” را دارند اما هنوز به مبنای شرع مسلط و معتقد نشدند صلاحیت احراز صفت انقلابی بودن را دارا هستند. شکی نیست که این افراد به محض شهود عقلانیت شریعت و معجزه آن در خلق چیزهای فطری و طبیعی با گرایشهای انسانی، به زودی معتقد شده و می توانند صفت کاملا انقلابی را احراز کنند.

بگذارید  فعلاً به همین جا بسنده کنم تا بعداً بشه با چند تا مثال مفهوم رو بهتر جا انداخت. خیلی به معادل فارسی “دیفرنتیویتی” فکر کردم و از یکی از دوستان کمک فکری گرفتم. به نزدیکترین چیزی که می تونم فکر کنم واژه “دیگر آفرینی” است .

بچه انقلابی ها باید “دیگر آفرینی” داشته باشند.

اینم چند جمله برای اونایی که توضیح فارسی رو کامل نمیبینن:

 For as long one innovates within the dominant paradigm, I call the process and the ability of innovation “creativity.” However, if one applies creativity within the dominanant pradaigm and creates a thing of the alternative paradigm, I call that ability of creation, “differentivity.” Creativity is innovation within paradigm, yet differentitity is the state of creation which produces a thing, a phenomenon or a discourse outside the paradigm. My position is that any quest for a paradigm shift within the global scale requires differentivity as a prerequisite mastery. One has to have differentitvity to succeed in the global project of defining the alternative or alternatives

برگرفته از :www.ahdname.persianblog.ir


[ جمعه 30 اردیبهشت 1390 ] [ 09:27 ق.ظ ] [ بسیجی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By blogina.ir :.
درباره وبلاگ

جنگ نرم در برابر جنگ سخت قرار دارد.ژوزف نای استاد مطرح علوم سیاسی ،بزرگترین نظریه پرداز جنگ نرم در این مورد می نویسد:قدرت نرم توجه ویژه به اشتغال ذهنی جوامع دیگر از طریق ایجاد جاذبه است.یکی از نمونه های قدرت نرم کاربرد رسانه های جمعی در مناقشات است.رسانه میتواند جایگزین فشار نظامی گردد.جنگ نرم شامل شش جنگ است که جنگ سایبری یکی از آنها می باشد اما اهمیت آن نسبت به بقیه بیشتر است زیرا بقیه جنگ ها زیرمجموعه جنگ نرم برای رسیدن به اهداف خود نیاز به ابزارهای موجود درجنگ سایبری دارند که مهمترین این ابزارها اینترنت است جنگ نرم مهمترین استرات‍ژی دشمنان قسم خورده انقلاب برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی میباشد .(( در این وبلاگ سعی شده فضای كلی مطالب به بررسی مصادیق مربوط به جنگ نرم اختصاص داشته باشد.))

soft war lies against hard war.The well - known man of political sciences named (Josef Nie)write about the biggest aim applying to soft war:its power is to make other socities get involved mentally by eshtablishing attraction A sort of its power is the usage of mass media in debates.
media can be exchanged martial pressure. soft war consists of six sorts of wars. one named (SYBER WAR) is one of them and has got higher and more.importance compared with the others they are related to (SYBER WAR). they all in need of complements of SYBER WAR that is the most important of all . one the internet.soft war is the most prominent startegy that the sworn enemies of the sacred system of Islamic Republic of Iran use to destroy it.
here in this weblog it s been tried to dedicate it to the issues of soft war.


نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب